Kolga Seltsimajas saab kasutada kontoriruumi ja -tehnikat. Kasutamist korraldab MTÜ Lahemaa kaugtöö- ja koolituskeskused. 

Toas ringi vaatamiseks klõpsi hiirega videol või kasuta vasakul üleval äärel olevat nuppu.


Lisaks ruumidele pakume tuge ka asjaajamises, raamatupidamises ning projektide kirjutamisel. 


Jagatud kontori võimalusi tutvustasime 17. septembril Kolga Seltsimajas. Vaata lähemalt.


Kontori sisustus

Jagatud kontoris saab kasutada kahte tavapärast kirjutuslauda ja kahte ergonoomilist kontoritooli. Kontoritoolidel saab reguleerida kõrgust, istme ja seljatoe kallet ning käetugede kõrgust, mis tagab erinevatele kasutajatele mugava ja ergonoomilise töö tegemise. 

Lisaks saab kasutada kahte reguleeritava kõrgusega töölauda, mille taga saab töötada nii istudes kui ka seistes. Laua süvend tagab hea toe kätele ja õlgadele. See vähendab kaela- ja õlavöötme pingeid ning survet kaelale, optimeerides laua taga töötamist. Seistes töö tegemine lisab energiat, parandab verevoolu, aitab kulutada rohkem kaloreid ja vähendab tõsiste haiguste tõenäosust. Laua kõrgust on kerge reguleerida. Laual on ka rattad. Soovi korral saab lihtsalt vahetada laua asukohta ja leida endale sobiv töötamise koht.

Jagatud kontori sadultoolil istumine aktiivne, mis tagab lihaste töö ja korrektse istumisasendi. Sadultoolil istumine parandab vereringet, sest ülakeha ja reie vaheline nurk on 135-kraadi. Tooli disain võimaldab istudes hoida jalad mugavalt üksteise läheduses. Toolil on kalde reguleerimise võimalus, mida saab soovikorral ka fikseerida. Toolil on kõrguse reguleerimise võimalus olenevalt inimese pikkusest.

Ergonoomiline seisumatt on keskelt paksem ja pehmem, mis aitab vähendab jalgade väsimust ning turset. Matt vähendab oluliselt jalgadele ja seljale rakenduvat koormust ja lihasväsimust ning aitab harjutada seistes töötamist. Matt ennetab jalgade väsimust, hoiab ära jalatursed ja veenilaiendite tekke.

Sülearvuti alus vähendab sülearvuti kasutamisega kaasnevaid terviseriske. Sülearvuti puhul on klaviatuur ja ekraan on teineteisele kui ka kasutajale liiga lähedal. Tänu sülearvuti alusele saab ekraani paigutada endast piisavale kaugusele ja kõrgusele ning kasutada eraldi klaviatuuri ja hiirt, mis vähendavad pingeid nii õlavöötmes, kaelas kui randmetes.

Ergonoomilise kontorimööbli soetas majja Lahemaa kaugtöö- ja koolituskeskused kohaliku omaalgatuse programmi toel. 


Tehnika

Majas on valguskaabliga kiire internetiühendus ja wifi levib üle terve maja. 

Jagatud kontoris saab kasutada üle wifi töötavat printer-skänner-koopiamasinat (Brother DCP-1610W).

Esitlustehnikast on jõepoolses maja osas suur ekraan koos lakke kinnitatud dataprojektori (HDMI ühendus) ning kinotehnikaga.

Lisaks on majas väiksem dataprojektor (Epson EB-X9), ekraan ja pabertahvel, mida saab kasutada erinevates tubades. 

Kohaliku omaalgatuse programmi toel soetas Lahemaa kaugtöö- ja koolituskeskused maja ürituste toetamiseks videotehnika:

  • Foto- ja videokaamera SONY ZV1BDI.EU Vlog (ühendub arvutiga USB-ga)
  • 360 kraadi videokaamera (GoPro MAX) ja BIG GoPro statiiviadapter (ühendub arvutiga kaabliga, võimalik juhtida ka bluetooth-i kaudu nutitelefoni appiga)
  • Kaamera statiiv (Manfrotto MKCOMPACTLT-BK)
  • Mälukaart SanDisk SD Micro 64GB Extreme Pro UHS-I (sobib mõlemale kaamerale)
  • Videovalgusti (Elgato Key Light Air)

Soetatud tehnika abil saab majas toimuvaid üritusi live-is üle kanda ja salvestada. 

Lisaks saab kasutada maja kööki lõunapausideks. 

Hinnad

Töökoha kasutamine 1 päev = 5 eurot. Püsikasutajatele soodustused.

Tehnika kasutamiseks küsi pakkumist. Videotehnikat ei hoita igapäevaselt majas. 

Ruumide ja tehnika kasutamiseks võta ühendust Kadri Seeder, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

 


Miks kasutada jagatud kontorit?

Selgitab Lahemaa kaugtöö- ja koolituskeskuste juhatuse liige Kadri Seeder.

Kolisime perega maale 12 aastat tagasi ja sellest ajast alates olen tegelenud kaugtöö teemaga – kuidas maasektoris häid töötamise ja õppimise võimalusi luua. Kuigi mul on ka kodukontor, töötan ma aeg-ajalt Kolga Seltsimajas jagatud kontoris. Miks ma seda teen?

Kontoris töötamine aitab

  • Hoida lahus töö- je eraelu – kui kodus olen ma mitmes erinevas rollis – koristaja, kokk, ema, töötaja jne – siis kontoris olen ma ainult töötaja. Kontori tööpäevad on selle võrra tõhusamad, et ma ei tegele kõige muuga + on õhtul koju minnes tööpäeval selge lõpp ja see ei lohise poolde öösse. 
  • Süveneda segamatult – kui kodu on üle rahvastatud, nt laste koolivaheajal või on nädalavahetusel vaja süveneda, siis tulen ka kontorisse, et mitte sundida koduseid vaikselt olema ja mind mitte segama.
  • Suhelda omasugustega ja teistsugustega – pidevalt üksinda kodus töötades võib silmast-silma suhtlemise lõpuks ära unustada. Kolga Seltsimajas saan teha koostööpäevi töökaaslastega ja koostööpartneritega, aga suhelda ka täiesti teiste valdkondade inimestega.
  • Kasutada professionaalset töökeskkonda – online-kohtumisteks ja -koolitusteks olen kasutanud jagatud kontori kiiret internetti. Nüüd saab lisaks kasutada ka ergonoomilist kontorimööblit ja videotehnikat. Ka koduste elektrikatkestuse puhul on kontor abiks olnud. 
  • Hoida kokku sõitmisele kuluvat aega – kui lapsed veel väikesed olid ja käisid lasteaias, siis aitas Kolga kontor hoida kokku edasi-tagasi sõitmisele kuluvat aega – viisin lapsed lasteaeda ja läksin ise kontorisse. Ka praegu sätin oma logistika selliselt, et tööle minnes saan ka muud käigud käidud.

 Vaata ka minu kaugtöö blogi Palgainfo Agentuuri lehel